Trasy farností a další informace

Pokud se plánujete zúčasnit, dejte nám prosím vědět.

Trasy a časové harmonogramy jednotlivých farností:

  • Farnost Kyje a Černý Most
   MHD spojení: Rajská zahrada – metro B v 5.29, Satalice – bus 202 v 6.10, Dřevčice, rozc. Jenštejn – bus 375 v 7.32. Časy průchozích bodů trasy jsou orientační.
   Trasa: kostel sv. Bartoloměje Kyje 5.00 (odchod v 5.05) – metro Rajská zahrada 5.30Satalice 6.10 (zastávka MHD Satalice) – Radonice 7.00 (odbočka na Jenštejn – V       Uličce X Pavlova) – Jenštejn příchod 7.15, odchod 7.30 (odbočka na Dřevčice – 9. května) – autobusová zastávka Dřevčice, rozc. Jenštejn 7.45Brandýs nad Labem         benzínka 8.30Brandýs nad Labem zámek 9.00 – Stará Boleslav

  • Trasy 2016:

  • Farnost Neposkvrněného početí Panny Marie – Strašnice
   Trasa: sraz 6:25 na zastávce autobusu v Letňanech – odjezd bus č. 302 z Letňany 6.35zastávka autobusu Vinořský hřbitov 6.50 – Jenštejn – Cvrčovice – Popovice –                   Hrušovský rybník – Brandýs n. L. nemocnice – Stará Boleslav (bez zastávky na zámku)
  • Farnost Vinoř
   MHD spojení: výstupní stanice Vinořský hřbitov – bus od metra Letňany 375, 378, 302,185. Odtud po červené turistické značce na hráz mezi rybníky Malá a Velká Obůrka.
   Trasa: Po vedlejších cestách s minimálním provozem. Cesta je vhodná i pro kočárky (až na první úsek kolem vinořských rybníků, ale s pomocí se dá zvládnout)

Na místě budou k dispozici brožurky Národní Svatováclavské pouti a bude možnost využít WC na zámku.

Na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi pak bude pro účastníky Pražské pěší pouti vyhrazené místo, takže se nemusíme obávat příchodu „na čas“.

Jako každý rok se opět pořádá i tradiční cyklopouť, na kterou je sraz v 6:30 v Sokolovské ulici naproti Invalidovně. V případě dotazů se obraťte na email: petr.simunek@atlas.cz

Pouť je vhodná i pro seniory (v případě úbytku Vašich sil bude možnost si odpočinout v tranzitu).